Zulmünüz Artsın ki Tez Zeval Bulasınız!

Yaz başında Rojbin Çetin’e evinde 3,5 saat köpekli işkence… Geçtiğimiz hafta iki yoksul Kürt köylüsü Osman Şiban ile Servet Turgut’un işkence yapılarak helikopterden atılması… Bu sabah da Kobane eylemleri bahane edilerek içlerinde dönemin HDP MYK üyelerinin de bulunduğu 82 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarılarak 11’i o dönemin HDP MYK üyeleri olmak üzere 17 kişinin gözaltına alınması.

Bir kadına 3,5 saat köpekli işkence… Yetmedi… İki yoksul Kürt köylüsünün işkence edilerek helikopterden atılması… Maksat işkenceyi olağanlaştırmak, kanıksatmaktır.

7 yıl önceki Kobane olayları uydurma gerekçesiyle eski HDP MYK üyelerinin gözaltına alınması… Maksat HDP’nin şahsında “korku iklimi” yaratarak her türden hak arama girişimine gözdağı vermektir.

Böylece korkuyu toplumsal dokunun bütün hücrelerine hakim kılacak, böylece hak arama  girişimlerini başlamadan boğacaklar. Hülyaları bu, gelecek Türkiye tasavvurları bu. Hepsi bu… Faşizmi kurumsallaştıracak, faşizmi yerleştirecek, böylelikle kurmuş oldukları saadet düzenini sürdürebildikleri kadar sürdürecekler.

Böyle yapmaya da mecburlar. İşledikleri suçlar dağ kadar çünkü. Hangi taşın altını kaldırsan altından bunların pisliği çıkıyor. Hangi melanetin kapısını aralasan bunların silüeti ile yüz yüze geliniyor. Halktan koptular, halkın sırtında asalak bir ur haline geldiler çünkü. Tarihte bütün despotların başına gelen bunların da başına geliyor. Baskıyı, şiddeti, terörü her geçen gün bir üst seviyede icra etmek bu siyasal iktidarın mukadderatı artık.

 

Zulmünüz artsın ki tez zeval bulasınız!

Hangi despot baskı, şiddet ve terör siyasetini derinleştirerek sonuç aldı ki? Siz de alamazsınız. Alamayacaksınız!

12 Mart’lar, 12 Eylül’ler, 28 Şubat’lar… Baskı, şiddet ve terör siyaseti bu ülkenin demokratlarına, devrimcilerine, sosyalistlerine, yurtseverlerine ne zaman boyun eğdirebildi ki? Denizlerin, Mahirlerin, İbrahimlerin, Sevinçlerin, Mahsunların, Sakinelerin, Hayrilerin soyundan geliyoruz biz. Afranız tafranız sökmez bize…

Köpekli işkencelerinize devam edin siz!

Helikopterlerden insanları atmaya devam edin!

Düzmece iddialarla HDP’nin şahsında hak arama savunucularına gözaltı kumpasları kurmaya devam edin!

Mukadderatınıza biraz daha yaklaşın siz!

Hiç kimsenin kuşkusu olmasın, bu ülkenin başından def edeceğiz bunları!

İşte o zaman göreceğiz, nikahının ertesi günü etekleri tutuşarak Saray’a koşan savcı ne yapacak?

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi

Merkez Yürütme Kurulu