Yılmaz: Bundan sonrası göğüs göğüse, mevzi mevzi faşizmi tarihin çöplüğüne gönderme mücadelesi

Önceki dönem Eş Genel Başkanlarımızdan Tuncay Yılmaz, 31 Mart seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yılmaz’ın sosyal medya hesaplarından paylaştığı değerlendirme şu şekilde:

“Partim SYKP’nin de var gücüyle desteklediği HDP’nin seçim taktiği AKP-MHP eliyle kurumsallaştırılmak istenen faşizme karşı önemli mevziler kazanılmasını sağladı, onur duyuyorum. Bu taktiği anlamayan, yaratacağı imkanları göremeyen dostlar umarım ortaya çıkan sonuçları, oluşan atmosferi doğru değerlendirir ve yeni döneme kendisini doğru adapte eder, kazanımların sonuna kadar götürülme görevinin devrimci güçlerde olduğunu bilerek konumlanır.

AKP-MHP faşist bloku önemli bir darbe almış olsa da faşist kurumsallaşma halen tam anlamıyla sökülüp atılmış değil. Bundan sonrası göğüs göğüse, mevzi mevzi faşizmi tarihin çöplüğüne gönderme mücadelesi olarak seyredecek bir süre daha. Gevşememeli, hatta daha sıkı bir mücadeleye girişmeliyiz.
Bu süreçte yaratıcı, cesur, dogmatik olmayan, faşizme karşı duran, direnen kitlelerle buluşmaya odaklı ısrarlı bir mücadele yürütebilirsek sadece faşizmi durdurmakla kalmaz, demokratik ve sosyal bir cumhuriyeti kazanma imkanı yakalarız.

Faşizmin karşında diz çökmeyen, kitlelere inancını yitirmeyen ve her koşulda mücadele bayrağını yere düşürmeyen tüm dostları, yoldaşları saygıyla selamlıyorum. Her zaman söylediğimiz gibi, Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber, ya hiç birimiz!”