SYKP’li ve SODAP’lı tutsaklardan, Gülmen ve Özakça’ya destek için 3 günlük açlık grevi

Silivri F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan SYKP üyesi Harun Turgan ve Bülent Uyguner ile SODAP üyesi Sezgin Kartal, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek için 3 günlük açlık grevine gireceklerini duyurdular. Tutuklu devrimciler açlık grevini 24-26 Temmuz arasında gerçekleştirecekler.

Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında çıkartılan Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile ihraç edilen eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, ‘işimizi geri istiyoruz’ diyerek açlık grevine başlamış ve açlık grevinin 76. gününde tutuklanmışlardı. Açlık grevinin bugün 135. gününde.

Silivri F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Sosyalist Yeni Kuruluş Partisi (SYKP) üyeleri Bülent Uyguner ve Harun Turgan ile Sosyalist Dayanışma Platformu (SODAP) üyesi Sezgin Kartal, açlık grevinde bulunan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’yla dayanışmak için 3 günlük açlık grevine gireceklerini duyurdular.

SYKP’li ve SODAP’lı devrimci tutsakların yazmış olduğu dayanışma mektubu şöyle;

Aç karınlarıyla onuru yücelten Nuriye ve Semih’e selam olsun!.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ nın ‘işimizi geri istiyoruz’  talebiyle başlattığı açlık grevi, AKP /Saray rejiminin keyfiliğini pervasızlığını, acımasızlığını ve hukuksuzluğunu gözler önüne sererek ulusal ve uluslararası düzeyde gündeme taşımayı başarmış, talepleri milyonların ‘Herkes için Adalet!’ talebiyle buluşmuştur.

Nuriye ve Semih, eylemlerinin ilk gününden beri gülen gözleri, canımıza can katan duruşlarıyla şimdiden direnişin simgesi olmuştur.

Henüz vakit varken, fabrikada, atölyede, işyerinde, okulda, derste, sırada, sokakta, içerde, dışarda direnişin yükünü hep birlikte omuzlayarak Nuriye ve Semih’in hayatta kalmasını sağlamak elimizdedir.

Silivri’deki SODAP’lı ve SYKP’li tutsaklar olarak üstümüze düşenin bir parçasını yerine getirmek üzere 24-26 Temmuz günleri arasında açlık grevinde olacağız.

Karanfil elden ele…

Bülent Uyguner (SYKP)

Harun Turgan (SYKP)

Sezgin Kartal (SODAP)