SYKP MYK: YSK eliyle seçim darbeniz sökmez!

Faşist AKP-MHP İktidar Bloğu İstanbul’da halk iradesine darbe yapmıştır!

Siyasal iktidarın ve ele geçirdiği devletin her türlü olanağını kullandığı halde 31 Mart Seçimleri’ni kaybeden faşist AKP-MHP Bloğu şimdi halk iradesine darbeden medet umuyor!

Bahçeli’nin söylediği gibi: “İstanbul’u kaybeden Türkiye’yi kaybeder”. 31 Mart Yerel Seçimleri yenilgisinin merkezi iktidar katından inmeleri sürecinin başlangıcı olacağının farkında olan  faşist iktidar bloku,  bir aydır izlediği oyalama taktiğinin sonunda YSK eliyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal ettirdi. Böylelikle 31 Mart 2019 yerel Seçimleri’nde Ekrem İmamoğlu’nu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçen 4 milyon 170 bin 116 kişinin iradesi hiçe sayıldı!

Bütün bir seçim süreci boyunca ve seçimler esnasında  oy yığmadan, oy çalmaya, baskıdan, gaspa işledikleri suçlar yetmiyormuş gibi, şimdi de hukuk tanımaksızın, demokrasiyle uzaktan yakından alakası olmayan bahanelerle halk iradesine darbe yapmış bulunuyorlar.

Anti-faşist güçlerin eksikli de olsa sağduyulu tutumu, HDP’nin başarılı seçim taktiği karşısında 7 Haziran’dan sonra bir kez daha yenilgiyi tadan AKP ve yeni hempası MHP,  bir oldu-bitti ve bürokrasi darbesiyle faşizm karşısında demokrasi güçlerinin direnişini durdurabileceğini sanıyor.

Buradan bir kez daha hatırlatıyoruz ki, baskı ve hilelerinize asla boyun eğmeyeceğiz. Bugüne kadar uygulaya geldiğiniz her türlü zora, hukuksuzluğa, vicdansızlığa nasıl direndiysek, bundan sonra daha fazla direnecek, sizi ve faşist yeltenişinizi bu topraklardan söküp atacağız.

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP)

Merkez Yürütme Kurulu