SYKP MYK: Yaşasın Filistinli esirlerin siyonist yönetime karşı direnişi!

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Merkez Komitesine

Değerli Yoldaşlar!

Türkiye’den Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) olarak, 17 Nisan 2017’de Esirler Günü dolayısıyla, İsrail zindanlarındaki 1500’ü aşkın Filistinli esirin başlattığı ‘’Özgürlük ve Onur’’ için süresiz açlık grevi direnişini selamlıyor, dayanışma içinde olduğumuzu ilan ediyoruz.

Bugün itibariyle 8. gününe giren ‘’Onur ve Özgürlük’’için açlık grevi direnişinin tüm Filistin halkı ve yönetimi tarafından destekleniyor olması, İsrail Siyonist yönetiminin işgalci, yayılmacı ve insanlık dışı uygulamalarını teşhir etmesi bakımından son derece önemli ve yararlıdır. Bu aynı zamanda ırkçı, işgalci Siyonist politika ve uygulamalarına rağmen, İsrail’i “dost’’ ülkeler arasında sayarak ilişki sürdüren bölge gerici yönetimlerinin (S.Arabistan, Katar, Ürdün, Mısır ve Türkiye gibi) gerçek yüzlerini kamuoyu nezdinde bir kere daha teşhir ediyor.

Değerli yoldaşlar!

Esarete rağmen özgür olan cepheniz Genel Sekreteri Ahmed Saadet, El Fetih lideri Mervan el Barğuti ve onlarca yoldaşın önderliğinde sürdürülen ve 1500’ü aşkın esiri kapsayan süresiz açlık grevini, bölgenin jandarması olan İsrail Siyonizm’inin politikalarının da teşhiri olarak görüyoruz. Filistin halkına her türlü zulmü uygulayan, bölge halklarının tamamına düşmanlık yapan, Suriye savaşında İslami silahlı çetelere destek sağlayan İsrail Siyonizm’ini kınıyoruz. İsrail ile kader birliği olan Türkiye yönetiminin İsrail’le geliştirdiği her türlü ilişkiyi de kınıyoruz.

Filistin halkı bölgede özgürlük yolunda mücadelenin bir parçasıdır. Kahraman ve özgür Filistinli esirlerin açlık grevi mücadelesini yeniden selamlıyoruz. İsrail Siyonist yönetimini BM ve halklar nezdinde siyasi, diplomatik ve ekonomik boykotlarla protesto edilmesini talep ediyoruz.

Yaşasın Filistinli esirlerin Siyonist yönetime karşı direnişi!

Yaşasın Ortadoğu halklarının işgale, diktaya ve gericiliğe karşı birlikte mücadelesi!

Yaşasın enternasyonalist dayanışma!

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP)

Merkez Yürütme Kurulu

24.04.2017