SYKP: Lübnan Komünist Partisi’nin 95. kuruluş yıldönümünü ve Lübnan Halk Ayaklanması’nı selamlıyoruz

Eş Genel Başkanlarımız Canan Yüce ve Cavit Uğur, Lübnan Komünist Partisi’nin 95. kuruluş yıldönümünü ve Lübnan’da devam eden halk ayaklanmasını selamlamak üzere mesaj yayınladı. Arapça ve Türkçe yayınlanan mesajın tamamı şu şekilde:

“Enternasyonal mücadele selamlarımızla,

Değerli yoldaşlar, Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi olarak, partinizin 95. kuruluş yıl dönümünü alanlarda kutlayan sizleri ve üyelerinizin bütününü selamlıyoruz. 95. yıl kutlamalarınızın, ülkenizde vuku bulan, pahalılık, açlık, yolsuzluk ve mezhepçilik siyasetlerine karşı,halk ayaklanmasının, sosyal adalet, eşitlik ve vatandaşlık temeline dayalı, özgürlük, demokrasi ve barış talepleriyle örtüşmüş olması, partinizin mücadele görevlerini bir kat daha artırmıştır.

Değerli yoldaşlar, Lübnan genelinde süren halk ayaklanmasında partinizin oynadığı onurlu mücadeleyi ve tüm toplum kesimlerini buluşturan, yeniden kuruluş çizgisini ifade eden değişim siyasetini yakından ve büyük bir önemle izlemekteyiz.Lübnanı daha güzel bir geleceğe taşıyacak, “Değişim olmadan kurtuluş olmaz. Ancak, yüzleşme ve hesaplaşma olmadan da değişim olmaz” şiarıyla alanlarda olmanız, kitlelere daha fazla güven ve güç kattığınız muhakkaktır.

Yoldaşlar, partinizin şanlı kuruluşunu yeniden kutlarken, devam eden, haklı ve meşru halk ayaklanmasının zafere ulaşarak, kapsadığı tüm toplum kesimlerinin haklarını gerçekleştirmesini temenni ederken, halklarımıza dayatılan; sömürü, işgal, ırkçılık ve savaşlara karşı enternasyonalizmin güçlendirilmesini diliyor, mücadelenizi selamlıyoruz.

Yaşasın partinizin 95. kuruluş yıl dönümü… Yaşasın Lübnan Halk Ayaklanması…”

تحية نضالية اممية,اننا نهنئكم بعيد الذكرة ال 95 لتاسيس حزبكم المناضل الشقيق و نهني جميع اعضائه المناضلين الذي يحتفلون بهذه الذكرة المجيدة التي تتزامن مع الانتفاضة الشعبية ضد الفساد و الجوع و الغلا و الطائفية في كل انحا لبنان بسبيل الحرية و الديمقراطية و السلم على اسس الموطنة والمثاوات و العدالة الاجتماعية.لقد نتابع التطورات الانتفاضة الشعبية من كثب و دور حزبكم المشرف بنهجه الثوري والقاسم المسترك للجماهير المحقة بانتفاضته العظيمة تحت شعار انقاذ لبنان.”لاكن لا انقاذ من دون تغيير,ولا تغيير من دون مواجه” هذا الشعار المعبر و الذي يشير الى التاسيس الحياة المجتمع والمستقبل من جديد.رفاق الاعزة, نحن و نهنئكم مجددا بعيدكم هذا نتمنا لهذه الذكرة ان تكون بداية لتحقيف النصر لاانتفاضتكم باهدافه المشروعة والمحقة ونشد على ايديكم بتضامنا الممي الدائم ضد كل اشكال الاستغلال والستبداد والاحتلال والطائيفية و العنصرية التي تفرض على شعوبنا جمعة.عاشت الذكرة ال 95 لحزبكم.. عاشت الانتفاضة الشعبية الثورية اللبنانيةالرئيسين المشاركين لحزب اعادة الاشتراكية من جديد