SYKP İzmir İl Kadın Meclisi: Dilan Kortakın bayrağını devralıyoruz

“Buraya bakın,burada,bu kara mermerin altında tabiattan tahtaya kalkacak bir kadın gömülüdür;devlet eliyle öldürülmüş”

“Yine bugün kadınların, Türkiye ve Kürdistan halklarının üzerine karabasan gibi çökmüş, terör uygulayan devletin “sözde” güvenlik güçleri olan işkence ve ölüm timi ozel harekat polisi yine ve yeniden bir canımızı-yoldaşımızı daha aldı bizden. Tıpkı Günay Özarslan, Dilek Doğan, Taybet Cansı gibi.
Devletin bu yeni savaş konseptine ve imha politikasına karsi Dilan’ın “ölümsüzlük özgürleşmiş kadınla yaşamdir” sözünü ve özgürleşmiş ruhunu miras alıp tıpkı Rojava’da Kobane’de düşen kadınların mücadele mirasını omuzladığımız gibi barışa yürümeye devam edeceğiz. Ölümsüzlüğe vücudundan çıkarılan 5 kurşunla giden yoldaşımızın cansız bedeni değildi dün karşıladığımız ve bugün sonsuza uğurladığımız, onun özgürleşmiş ruhudur. Savaş çığırtkanları kan döktükçe biz çoğalacak, bombalarına karşı Polen, zulmüne karşı Arin, mermilerine karşı Dilan olacağız. Bu eril savaşın acısını en çok yaşayan ve daha çok hedef alınan biz kadınlar, örgütlülüğümüzle, dayanışma ruhumuzla, devrimci inadımızla barışı her dilden çağırıyoruz.

Biz SYKP İzmir İl Kadın Meclisi üyesi kadınlar, Dilan’ın bayrağını devraldığımızı, yürüttüğü ve inandığı mücadelesine sahip çıktığımızı ve her alanda büyüteceğimizi belirtiyoruz ve tüm kadınları da devlet terörüne karşı örgütlenmeye çağırıyoruz.
Yaşasın örgütlü gücümüz, yaşasın kadın dayanışması, jin jiyan azadi!

SYKP İzmir İl Kadın Meclisi