SYKP heyeti, Küba büyükelçisini ziyaret etti

9-10 Kasım 2019 tarihlerinde gerçekleşecek olan SYKP Ekoloji Konferansı hazırlıkları kapsamında SYKP Eş Genel Başkanı Cavit Uğur, Parti Meclisi üyesi Mehmet Horuş ve Ekoloji Komisyonu üyesi Göksel Ilgın Küba Büyükelçisi Luis Alberto Amorós Nuñez’i ziyaret ederek konferansa davet etti.

9-10 Kasım tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek konferansa Brezilya, Fransa, Yunanistan ve Lübnan gibi çok sayıda ülkeden siyasi parti ve ekoloji örgütü katılacak. SYKP Eşbaşkanı Cavit Uğur, “Ekolojik krizin en ağır sonuçlarının yaşandığı ülkelerden birinin de Türkiye olduğunu, dünya deneyimlerini paylaşarak ekoloji mücadelesinde politik bir gündem yaratmayı amaçladıklarını” belirtti. Ekoloji mücadelesinin enternasyonalist yönünü vurgulayan Uğur; “Küba’nın yaşayan bir sosyalizm pratiği olarak kent tarımı ve halk sağlığı konuları başta olmak üzere deneyimlerinden öğrenecek çok şey olduğunu” söyledi.
Türkiye’deki farklı ekoloji hareketleri ve siyasi çevre ile hazırlıkları ortaklaşa yürütülen konferansın programı önümüzde günlerde duyurulacak.