SYKP’den DİSK ve KESK Eğitim-Sen’e ziyaret

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, Prof. Dr. Nejla Kurul, Ankara İl Eş Başkanı Turgay Yılmaz ve Parti Meclisi Üyesi İlkay Kara’dan oluşan heyet, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) ve Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK)’na bağlı Eğitim-Sen’i ayrı ayrı ziyaret etti.

SYKP Heyeti, DİSK ziyaretinde Genel Başkan Kani Beko’yla biraraya geldi. Eğtitim-Sen ziyaretinde ise Eğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca, Genel Sekreteri Mesut Fırat, Genel Mali Sekreteri Elif Çuhadar, Genel Örgütlenme ve Yükseköğretim Sekreteri İsmail Sağdıç ve Merkez Kadın Sekreteri Ebru Yiğit ile bir araya geldi.

Görüşmelerde, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yaşanan süreç ve sendikalı çalışanalara yönelik saldırılar değerlendirildi, bu süreçte bütün demokrasi güçlerinin ortak mücadelesinin önemi vurgulandı.

Emek ve Meslek örgütlerinin çağrısıyla yanyana gelen Emek ve Demokrasi İçin Güç Birliği’nin önemine vurgu yapılan görüşmelerde, birlikte mücadele ve dayanışmanın büyütülmesinin gerekliliğine dikkat çekildi.

sykp-disk sykp-egitimsen-ziyareti sykp-ziyareti3