SYKP Bursa İl Eşbaşkanı Ayhan Genç tutuklandı!

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Bursa İl Eş Başkanı Ayhan Genç 15 Şubat 2015″te gözaltına alınmasının ardından bugün çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

SYKP Bursa İl Eş Başkanı Genç, 15 Şubat günü Bursa’da gözaltına alınarak İnegöl Emniyet Müdürlüğü’ne götürülmüştü. Genç bugün çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. 13 Şubat günü ülke genelinde HDP’ye yönelik operasyonlarda Bursa’da 26 HDP’li ev baskınlarıyla gözaltına alınmış, 12 kişi savcılık tarafından serbest bırakılmıştı. Aynı operasyonlarda SYKP İl Eşbaşkanı Ayhan Genç’in evi de basılmış Genç evde bulunamadığı için gözaltına alınamamıştı. Genç’in mahkemenin ardından Bursa H Tipi Kapalı Cezaevi’ne götürüleceği öğrenildi.

Aynı günlıoaı Hatay’da gerçekleştirilen operasyonda SYKP Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları’nın ve SYKP Parti Meclisi (PM) üyesi Sevgi Kurtdere’nin evi basılmış, Kurtdere gözaltına alınmıştı. Operasyonda Hatimoğulları evde olmadığı için gözaltına alınamamıştı.

SYKP tarafından Hatay’daki operasyonun ardından yapılan açıklamada, ““Bir kez daha söylüyoruz, bedeli ne olursa olsun, ne yaparsanız yapın “Hayır” demeye devam edeceğiz” denilmişti.