SYKP Avrupa: Zulmün olduğu yerde “direniş” hak ve görevdir!

6 milyon insanın iradesine dokundunuz. Sizden önceki zorbalar gibi sizler de tarihin çöplüğüne gömüleceksiniz!

4kasim-sykp

AKP ve Saray rejimi, Kürt illerinde büyük bir yıkımı öngören „çöktürme harekâtı ile eş zamanlı olarak hazırlıklarını çoktan başlattığı „HDP’yi çökertme operasyonu“ için
şimdi bir kırmızı düğmeye bastı. Milletvekili dokunulmazlıklarını kaldırarak buna hukuki (!) zemin zaten hazırlamışlardı. Bunun için, CHP’yi de suçlarına ortak ederek, „Dokunulmazlıkların kaldırılması“ yönünde gerekli Meclis kararını aldırmışlardı.

Öncelikle „Özgür Basın“a saldırılması, AKP/Saray Faşizmi açısından önemli bir hazırlık aşamasıydı. ”Cumhuriyet gazetesi operasyonu“yla da “Cumhuriyetçi“ kitleleri paralize etmek, HDP ile dayanışmayı düşünmelerini engelleme yolunda son pratik adımları attılar.
Muhalefetin “ses telleri“ kesilince, iş son olarak: İnternetin ve sosyal medyanın teknik olarak susturulmasına kalmıştı. Yetinmediler: sahte twitter ve facebook hesapları ve „çamur medya“nın kara propagandası ile aynı anda bir tür „karşı saldırı“ başlattılar. Böylelikle HDP’nin şeytanlaştırılması hamlesinde bir yeni boyuta ulaştılar.
Saray Çetesinin bütün güncel hesapları bir “Demokrasi Bloku“nun kurulmasını fiilen engellemek üzerine kuruludur. İşte şimdi tam da AKP’nin korktuğu şeyi gerçekleştirmeliyiz: BİRLİK!
Birliğe, eylemimizin birliğine, ortaklaşmaya şimdi ekmek ve su kadar ihtiyacımız var. Avrupa’daki Göçmen kardeşlerimiz; Türk’ü, Kürd’ü, Çerkes’i, Rum’u, Laz’ı, Egeli’si, Karadenizli’si, Alevi’si, Sunni’si, Suryani’si, Ermeni’si ile rengarenk, gökkuşağı zenginliğindeki sevgili insanlarımız: Üzerinde yaşadığımız Avrupa, AKP/Saray rejiminin ahtapot kollarını uzattığı, kendi paramiliter besleme „Osmanlı gençler“ini örgütlediği-kışkırttığı, bin bir türden Diaspora ajan faaliyetlerini yoğunlaştırdığı bir alandır. Avrupa’daki BİRLİK ve MÜCADELE’miz, bu nedenle çok yönlü ve çok boyutlu olmak durumundadır. Dostumuzu-düşmanımızı iyi bilmeliyiz. Avrupa’nın hükümetleri bizlerin özgürlük ve barış haykırışlarımızı hep duymazdan gelmekte, şimdiye dek olduğu gibi iki yüzlü bir politika izlemeye devam etmekte.
AB ve Avrupa hükumetleri göstermelik tepkiler verseler de Türkiye’ye güçlü bir yaptırım uygulamaktan uzak durmaktalar. Çünkü onlar NATO’cu “Büyük Orta-Doğu Projesi“nin ortakları olarak bir „proje partisi/iktidarı“ olan AKP hükumetini kendileri destekleyip, büyüttüler.
Avrupa hükumetlerinin, 12 Eylül Kenan Evren Cuntası döneminde utanmazca yaptıklarının benzerini bugün de yapmalarına izin vermemeliyiz. Hem “demokratik değerler” propagandası yapıp hem de Türkiye’de faşizmin gelişmesine, Erdoğan diktatörlüğünün meşrulaştırılmasına, normalleştirilmesine müsaade etmeyeceğiz!
Ama bilmekteyiz ki: bu zorlu mücadelemizde Avrupa’nın hükumetlerinden çok, demokrasi ve barış güçlerine sonuna kadar güvenebiliriz. Ancak bu güçlerle birlikte sonuna kadar yürüyebiliriz. BİRLİK ve DAYANIŞMA’mızı Avrupa’nın özgürlük güçleri ile buluşturarak sürdürmemiz, şimdi her zaman olduğundan daha büyük anlam, değer ve öncelik kazanmıştır.
Avrupa’da yaşayan göçmen kardeşlerimiz, HDP Eşbaşkanımız Selahattin Demirtaş: “En karamsar olduğunuz anlarda bile ayak ucunuza değil ufka bakın, umudu göreceksiniz mutlaka, göremiyorsanız bir daha bakın görene kadar bakın” demişti. Mücadelemizle umudumuzu büyüterek ülkemizin yaşamakta olduğu zifiri karanlığı BİRLİKTE dağıtabiliriz.
Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Avrupa olarak, faşizme karşı dayanışma ve birlikte mücadeleyi en önde tutarak, AKP/Saray rejimine ve Avrupa’daki tüm resmi ve “sivil“ görünümlü uzantılarına karşı güçlü bir “Demokrasi Blokajı“ kurmayı başarmak zorundayız.
Avrupalı özgürlükçü, barışsever güçlerin en geniş çeperini bizlerin BİRLİK ve MÜCADELE’si ile buluşturarak, Avrupa kamuoyunda ERDOĞAN REJİMİ’nin teşhir ve protestosunu yükseltmeliyiz.
Önce kendi güçlerimize, kendi çabalarımıza, kendi Birliğimize güveniyoruz. Avrupa’nın her köşesinde, ev-ev, işyeri-işyeri örgütlenerek ülkemizin geleceğinin bizlerden ve halklarımızdan çalınmasına izin vermeyeceğiz! Ülkemizdeki mücadelenin en büyük destekçisi bizler olacağız.
Karanlığın en koyu olduğu zamanın, sabahın aydınlığına en yakın an olduğunun bilincindeyiz. BİRLİK ve MÜCADELE’miz AKP/Saray düzenini dağıtacaktır.
AKP/Saray’ın haydutları: Bizleri teslim alamazsınız!
Sizin OHAL’inizi, sizin zorbalık rejiminizi devireceğiz!
Biz kazancağız!
Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Avrupa
04 Kasım 2016