SYKP Avrupa: AKP Avrupa’da Bir Kez Daha Kirli Yüzünü Gösterdi!

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Avrupa bir basın metni yayınlayarak Evet taraftarlarının Brüksel’deki saldırısını ve Frankfurt’taki sahte oy kullanma olayını değerlendirdi.

Avrupa Koordinasyonu adına yayınlanan bildiride, Olağan Üstü Hal (OHAL) koşullarında, her gün yeni gözaltılar, tutuklamalar, saldırılar gerçekleştirmesine rağmen #HAYIR’ın yükselişini engelleyemeyen AKP’nin Avrupa’da bir kez daha kirli yüzünü gösterdiğini belirtti.

Geçtiğimiz günlerde Brüksel’de Hayırcılara saldıran Osmanlı Ocakları çetesinin elemanlarının Erdoğan’la birlikte çekilmiş fotoğraflarını işaret ederek bu saldırının arkasındaki gücün doğrudan Erdoğan olduğunu vurguladı.

SYKP Avrupa Koordinasyonu’nun yayınladığı basın metninin tam metni şöyle:

AKP Avrupa’da Bir Kez Daha Kirli Yüzünü Gösterdi!

Olağan Üstü Hal (OHAL) koşullarında, her gün yeni gözaltılar, tutuklamalar, saldırılar gerçekleştirmesine rağmen #HAYIR’ın yükselişini engelleyemeyen AKP Avrupa’da bir kez daha kirli yüzünü gösterdi.

Takipler, şantajlar, tehditler ve sahte krizlerle Avrupa’daki demokrasi taraftarlarını sindirmek ve sandıktan uzak tutmak isteyen AKP, bu yolla başarılı olamayacağını anlayınca doğrudan saldırı ve hırsızlığa soyundu.

Önce Brüksel’de konsolosluğa oy vermeye giden Hayırcı gruba Osmanlı Ocakları isimli faşist AKP çetesini saldırttı ve biri ağır üç kişinin bıçakla yaralanmasına neden oldu.

Ardından 30 Nisan 2015 günü Frankfurt konsolosluğunda AKP’li ve Evetçi olduğu bilinen biri ardı ardına iki sandıkta oy kullanırken yakalandı. Sandık görevlilerinin dikkati sayesinde yakalanan AKP’li ve buna göz yuman sandık görevlisi hakkında yasal işlem başlatılması için tutanak tutulmasının ardından oy kullanma işlemine devam edildi.

AKP kaybettikçe saldırıyor, saldırdıkça daha da batıyor! Hırsızlığını, katilliğini artık dünya alemin bildiği Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Hayırcıların çadırına gidip maraz çıkartarak aslında kendi cemaatine de mesaj vermiş oldu. Bu referandumda yenilginin kendisi açısından sonun başlangıcı olabileceğinin farkında olan Erdoğan, her türlü hile, hurda, baskıyı kullanarak galip çıkmaya, olmazsa yeniden mızıkçılık yapıp süreci lehine çevirmeye hazırlanıyor. AMA BUNA İZİN VERMEYECEĞİZ!

Avrupa’da 6000’e yakın, Türkiye’de yüzbinlerce HAYIR gönüllüsü sandıkları mutlak kontrole almış durumda. Halklarımızı hiçbir endişe duymadan gidip HAYIR oylarını kullanmalı, çevresine kullandırmalı ve Faşist Erdoğan’a gereken dersi vermelidir.

Hem Brüksel’de, hem Frankfurt’ta suçüstü yakalanan AKP’liler nerede olursa olsun bu tür işlere kalkıştıklarında halkımız tarafından hak ettikleri muameleyi görmelidir.

Bu vesileyle halklarımızı bir kez daha HAYIR’a, ülkenin ve yakınlarımızın geleceğine sahip çıkmaya; beklemeden, ertelemeden, son dakikaya bırakmadan yakınları, komşuları, arkadaşları, akrabalarıyla birlikte sandıklara giderek HAYIR oyu kullanma çağırıyoruz.

SYKP Avrupa Koordinasyonu

01.04.2017