Rahat uyu Kazım yoldaş!

Ömrünü devrimci mücadelenin sıra neferi olarak yaşayan SYKP üyesi Kazım Kürüm yoldaşımızı yakalandığı hastalık nedeniyle kaybettik.

kazım kürümKazım yoldaşımız genç yaşında TKEP saflarında katıldığı devrimci mücadelede her türlü bedeli ödemekten gözünü sakınmayan yoldaşlarımızdandı. Ömrünün 18 senesini Türkiye zindanlarında, yaşamının son dört yılını sürgünde geçirdi.

Uzun zindan yaşamında büyük bir sabır ve mütevazılık içerisinde, direnme kültürünü bir nakkaş gibi işledi hayatına. Devrimci mücadelenin sessiz kahramanlarındandı. O devrimcilik devrimciliği insanileştiren, hayatin olağanlığı içinde normalleştirenlerdendi Kazımyoldaş.

Kazım yoldaş, bedeli ne olursa olsun eşitlik, özgürlük, adalet, barış ve kardeşlik mücadelesinde “mutlaka kazanacağız” şiarını ilke edenlerdendi. Bu uğurda verdiği mücadele sonucunda uzun mahpus yıllarından sonra topraklarından kopmak zorunda kaldı ve son dört yılınıİsviçre’de yaşamak zorunda kaldı. Orada da Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi`nin, Halkların Demokratik Kongresi`nin Avrupa örgütlenmelerinin gelişmesiiçin emek verdi.
Ne yazık ki uğruna mücadele ettiğidoğa-insan bütünlüğü, ekolojik toplumun düşmanı olan kapitalizmin insan yaşamını hiçe sayarak doğaya verdikleri zararların insan bedenine yansımasının kurbanı oldu, kansere yenildi yoldaşımız.

Kazım yoldaş! Rahat uyu. Sosyalist yeniden kuruluş mücadelemizde bıraktığın tarihsel birikimi ve mücadeledeki kararlılığı yoldaşların devam ettirecektir. Hepimizin başı sağ olsun.

SOSYALİST YENİDEN KURULUŞ PARTİSİ (SYKP)

MERKEZ YÖNETİM KURULU – 13 Ocak 2017