Katliamın Sorumlusu AKP-MHP Faşist İktidar Blokudur!

AKP-MHP Faşist İktidar Bloku’nun  sözcülerinin pervasız açıklamalarının ve bu açıklamalardan güç alan medya tetikçileri ve sosyal medya trollerinin her gün hedef göstermesi sonucu gerçekleşen bir katliamla canımızı bir kez daha yaktılar. 

Deniz Poyraz’ın katiline kucak açanlar, şimdi de özel olarak  tertiplendiğini herkesin bildiği bir cinayeti azmettirdiler. 

Konya’nın Meram ilçesinde yaşayan Dedeoğulları ailesi bu katliam öncesinde de defalarca ırkçı saldırıya maruz kalmış , failleri cezasızlıkla ödüllendirilmişti. 

Bu katliamın baş sorumlusu, faşist katilleri serbest bırakan çürümüş hukuk düzeni, tarafsızlığını yitirmiş kolluk güçleri ve bunlara güç veren iktidarın ta kendidir. 

Başta Dedeoğulları ailesi olmak üzere Kürt halkının, halklarımızın başı sağ olsun.

Başta HDP olmak üzere Kürtleri hedef göstermenin yeni cinayetlere meydan vermek olduğunu sürekli söylüyoruz. Pandemiyi, ekonomiyi, yani ülkeyi yönetemeyen, bir avuç yandaş sermaye ve çetelerle ülkeyi büyük bir bataklığa saplayan AKP-MHP Faşist İktidar Bloku, iktidarda kalmak için tek çareyi halka saldırmakta bulmaktadır. 

Faşist İktidar Bloku, sadece halklarımıza düşman değil, doğaya da düşman. Bu düşmanlıklarını günlerdir  yaşanan sel ,ve yangın felaketlerinde bir kez daha görüyoruz. “Maden açacağız ,HES kuracağız” diye yapılanların sonuçlarına hem doğa hem de yoksullar katlanmak zorunda kalıyor. 

Katlanmayacağız! Bu vurgun düzenine son vereceğiz!

Bizler biliyoruz, tüm demokrasi güçlerinin ortak mücadelesiyle gidecekler. Birlikte bu ablukayı dağıtacağız! 

Sayısız saraylar inşa edip ,kendilerine özel jetler, uçaklar ,lüks araçlar tahsis edenler bu ihtişamlı hayatlarına devam etmek için  ülke hazinesini boşaltanlar, yanan ormanlara bir kap su dökmüyorlar. 

Hırsızlıklarını saklamak için de halkı halka karşı düşman haline getirmeye çalışıyorlar. Ne sel felaketinden, ne yangınlardan ne de her gün giderek artan katliamların sorumluluğundan kurtulamayacaklar. 

Tüm demokrasi güçlerini barış ,demokrasi eşitlik ve bir arada yaşamak için Kürt halkı ve HDP etrafında  kenetlenmeye çağırıyoruz!

Faşizme karşı omuz omuza! 

Yaşasın halkların eşitliği ve kardeşliği! 

SYKP MYK