Karanlığa ve Nefrete Karşı Gökkuşağı’nın Renkleri Kazanacak!

A pride flag stands a half mast during a memorial service in San Diego, California on June 12, 2016, for the victims of the Orlando Nighclub shooting. Fifty people died when a gunman allegedly inspired by the Islamic State group opened fire inside a gay nightclub in Florida, in the worst terror attack on US soil since September 11, 2001. / AFP PHOTO / Sandy HuffakerSANDY HUFFAKER/AFP/Getty Images

Yakın tarihin gördüğü en kanlı vahşet örgütü IŞİD, bu kez LGBTİ’leri (Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans, İnterseks) hedef alan bir katliama imza attı. Dün ABD’nin Orlando kentindeki bir gey bara yönelik IŞİD’in üstlendiği silahlı saldırıda 50 kişi yaşamını yitirdi, 53 kişi yaralandı. Üzgünüz, öfkeliyiz, isyandayız.

Orlando katliamı, Dünya’nın her coğrafyasında toplumun tüm zerrelerine nüfuz etmiş LGBTİ’lere yönelik dışlama, nefret ve şiddetin “din adına insan öldürme”yi kutsayan zihniyetle iç içe geçtiği en korkunç örneklerinden biridir.

Kuşkusuz bu katliamın birinci sorumlusu insanlığın yarattığı her türlü değeri ayaklar altına alan, Suriye’de ve Irak’da Alevileri, Kürtleri, Ezidileri, Hıristiyanları katleden, kadınlara tecavüz edip esir pazarlarında köle olarak satan, eşcinselleri yüksek binalardan aşağıya atarak öldüren cihatçı zihniyettir. Ancak LGBTİ’ler son yıllarda çok daha kapsamlı bir saldırı altındadır. Heteroseksist düzenin yılmaz savunucusu olan, LGBTİ’leri hasta, sapkın, günahkâr olarak damgalayan, pek çok ülkede yükselişe geçtiğine tanık olduğumuz otoriter-muhafazakâr ve dinci-faşist yapılar LGBTİ’lere yönelik nefret dilini ve eylemlerini körüklemektedir. LGBTİ’ler muhafazakâr kuşatmanın baskısını her geçen gün daha fazla üzerlerinde hissetmektedir.

Bu doğrultuda eşit, özgür ve onurlu bir gelecek hayalini kalbinde taşıyan bizler LGBTİ’lerin hayat hakkını yok sayan muhafazakâr politikalarla el ele yürüyen kurumsallaşmış nefret düzeni yıkılana kadar LGBTİ’lerin yanında mücadele edeceğimizi, karanlığa karşı gökkuşağı bayrağını yükselteceğimizi ilan ediyoruz.

NEFRETE İNAT YAŞASIN HAYAT

KURTULUŞ YOK TEK BAŞINA YA HEP BERABER YA HİÇBİRİMİZ

SOSYALİST YENİDEN KURULUŞ PARTİSİ