Hatimoğulları: HDP tarihsel olarak çok önemli bir misyonu yerine getirdi

HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları, 31 Mart seçim sonuçlarını değerlendirdi. Hatimoğulları tarafından yapılan değerlendirme şu şekilde:

“Türkiye yeni bir güne sıcak bir merhaba dedi ve zalimliğini halklara, işçilere, emekçilere, kadınlara, gençlere, doğaya dayatan otoriter rejime vatandaş “artık yeter” dedi. Bu bilinçle davranan seçmene sonsuz teşekkürler.

HDP tarihsel olarak çok önemli bir misyonu yerine getirdi. Bu fikri üreten ve pratikte birçok zorluğuna rağmen adım adım hayata geçmesini sağlayan emektarlara, HDP’lilere sonsuz teşekkürler.

Herşey bir seçimle bitmez ama bu seçimde Cumhur ittifakının geriletilmesi mücadelenin tıkanan damarlarının açılmasında çok önemli kapılar aralayacak demiştik. Asıl iş şimdi başladı. Faşizmi geriletmek, demokratik bir parlamenter sistemi inşa etmek, kuvvetler ayrılığını tesis etmek, laik seküler yaşamı garanti altına almak, Kürt sorununun barışçıl ve demokratik yöntemlerle çözülmesi için zemin oluşturmak gibi acil ve asli görevler bizleri beklemekte.

Derinleşen ekonomik kriz, artan yoksulluk, işsizlik ve güvencesizlik karşısında örgütlenme kanallarını geliştirmek ve derinleştirmek gibi başka önemli görevler bizleri beklemekte. Bu iktidarın yarattığı korku imparatorluğunu yıkmak için derin bir nefes aldık. Bu ülkede demokrasiye, özgürlüğe, barışa, kardeşliğe susamışlar olarak İstanbul’dan Diyarbakır’a mücadeleyi büyüteceğiz ve derinleştireceğiz…”