Amanoslar’da Doğa Talanına Geçit Yok!

Amanoslar madenler ve taş ocaklarıyla talan edilmeye devam ediyor. Ancak bizler ekolojik yıkıma dur diyecek, Höyük’te olduğu gibi Olivin Maden Ocağı ÇED toplantısını yaptırmayacağız.

Kentimizi, doğamızı, ormanlarımızı, su kaynaklarımızı tehdit eden projelere bir yenisi daha eklendi. İskenderun’da Güzelköy, Bekbele ve Aşkarbeyli mahalleleri yakınında yapılması planlanan Olivin Ocağı ve Kırma Eleme Tesisi projesine yönelik 8 Nisan 2021 tarihinde saat 10.30’da Akçay Mahallesi’nde ÇED toplantısı yapılması planlanıyor.

Kâr hırsıyla doğamızı, ormanlarımızı, yaşam alanlarımızı talan eden, halk sağlığını hiçe sayan maden şirketlerinin bu talanları meşrulaştırma yöntemi olan ÇED toplantısını yaptırmayacak, madene karşı halkla beraber mücadelemizi yükselteceğiz.

Geçtiğimiz haftalarda Arsuz Höyük’te yapılması planlanan ÇED toplantısına karşı veeilen mücadele sonuç vermiş, halk ,sivil toplum örgütleri ve doğa savunucuları toplantıyı yaptırmamıştı. Tıpkı Höyük’te olduğu gibi Akçay’da da ÇED toplantısını yaptırmayacak, madene karşı mücadelemizi büyüteceğiz.

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi Hatay İl Örgütü